Wrocław jest przedsiębiorczy! Porozmawiajmy o tym już 30 marca!

Wrocław jest przedsiębiorczy! Pod tym hasłem spotkamy się na hybrydowej konferencji organizowanej przez Wrocławski Park Technologiczny 30 marca 2022 roku. Zastanowimy się na niej nad tym, co i kto napędza rozwój wrocławskiej przedsiębiorczości. Udział w niej jest bezpłatny!

Mikroprzedsiębiorcy? Innowatorzy? Studenci? Działacze społeczni? Kto i jak sprawia, że Wrocław tak dynamicznie się rozwija oraz jakie oblicza ma wrocławska przedsiębiorczość? O tym wszystkim porozmawiamy na hybrydowej konferencji „Wrocław jest przedsiębiorczy”, organizowanej przez Wrocławski Park Technologiczny, który jest miejscem działalności ponad 200 firm, ale też inicjatorem wielu akcji społecznych promujących przedsiębiorczość.

Porozmawiajmy o przedsiębiorczości!

W programie konferencji znajdują się trzy panele dyskusyjne. Pierwszy z nich będzie poświęcony wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości i podsumuje projekt Bez mikro nie ma makro. Wezmą w nim udział przedstawiciele WPT oraz ambasadorów kampanii, wśród których są: Dolnośląska Izba Rzemieślnicza, Dolnośląska Izba Gospodarcza, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia i Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Dyskusję poprzedzi premiera raportu „Wrocławska mikroprzedsiębiorczość”, który podsumowuje badanie wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości i przedstawia wyzwania oraz potrzeby lokalnych mikrofirm.

Drugi panel dyskusyjny pokaże, że przedsiębiorczość nie jedno ma imię! Będzie on podsumowaniem spotkań o wrocławskiej przedsiębiorczości, odbywających się pod hasłem „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”. Wezmą w nim udział przedstawiciele WKS Śląsk Wrocław, MOPS we Wrocławiu, Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskiego Centrum Seniora oraz MPK Wrocław. Będzie to okazja do przekonania się, że przedsiębiorczość to nie tylko biznes, ale też pełna energii postawa, podejmowanie własnych inicjatyw, aktywność w różnych obszarach życia.

Ostatni panel pt. „Jak łączyć naukę i biznes” poprzedzony będzie premierą SEKTORA INNOWACJI, nowego projektu WPT. W jego trakcie porozmawiamy z reprezentantami wrocławskich uczelni, dużych międzynarodowych firm, przedsiębiorstw z sektora MŚP i startupów o tym, jaki potencjał niesie ze sobą współpraca biznesu i nauki.

Rejestracja

Udział w spotkaniu „Wrocław jest przedsiębiorczy” jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w WPT, ale każdy chętny może się zarejestrować na jego wirtualną wersję na www.technologpark.pl.

Oto harmonogram konferencji:

  • 11:30-11:45 – rozpoczęcie, powitanie gości
  • 11:45-12:00 – prezentacja wyników raportu dotyczącego wrocławskiej mikroprzedsiębiorczości, podsumowanie projektu Bez mikro nie ma makro
  • 12:00-12:45 – panel dyskusyjny „Bez mikro nie ma makro”
  • 12:45-13:00 – przerwa
  • 13:00-13:45 – panel dyskusyjny „Przedsiębiorczość projektuje przyszłość”
  • 13:45-14:30 – panel dyskusyjny „Jak łączyć biznes i naukę?”, premiera projektu Sektor Innowacji