Poznajcie firmy doceniane

przez mieszkańców Wrocławia!

Za kolejne spotkania z wrocławskimi mikroprzedsiębiorcami, których poznaliśmy dzięki zgłoszeniom w konkursie #bezmikroniemamakro! Odwiedzamy ich po to, by przekazać im, że mieszkańcy Wrocławia doceniają ich pracę. Następne spotkania przed nami – nie możemy się już doczekać!

Poznajcie firmy, które doceniają mieszkańcy Wrocławia! 

Zielony Kot

Zielony Kot to kwiaciarnia, dla której nie ma roślin niemożliwych!

Znajdziesz ją tu:

Dowiedz się więcej o firmie >
Zgłoszenie firmy w konkursie #bezmikroniemamakro:

#bezmikroniemamakro Z moimi roślinami było tak samo 🌿 Wszystkie zawdzięczam Zielonykot_wrocław i ich podejściu do tych małych istot. Wszystkiego o roślinach dowiedziałam się od nich: gdzie, co i jak pielęgnować by rosło piękne i duże 🌳 Polecam zarówno tym, co mają już rośliny, ale również tym co zabili nawet kaktusa 😅

Ania Agatowska

Piekarnia Lwowska

Piekarnia z tradycjami, działająca przy ul. Lwowskiej we Wrocławiu.

Znajdziesz ją tu:

Zgłoszenie firmy w konkursie #bezmikroniemamakro:

Piekarnia Lwowska (Lwowska 32). Od lat. Prawdziwy chleb na naturalnym zakwasie. Firma „zza rogu” (stąd).
Poznałem ich za sprawą Matki (wiedziała, że stamtąd będzie miała dobry chleb).
Mnie przekonała ich niezawodność, wyrażenie solidna marka zdaje się do nich pasować (a trzeba było na to zapracować).

Piotr Adamiak

Szewc kaletnik rymarz

Firma wykonuje usługi w zakresie naprawy obuwia, przedmiotów kaletniczych i rymarskich oraz sprzętu turystycznego i sportowego.

Znajdziesz ją tu:

Dowiedz się więcej o firmie >
Zgłoszenie firmy w konkursie #bezmikroniemamakro:

#bezmikroniemamakro Z całego serca polecam firmę Państwa Renaty i Marka Pawlików. Szewc kaletnik rymarz z pewnością znany wszystkim mieszkańcom Gaju i okolic. To firma która niezwykłe zlecenia wykonuje od ręki, a cuda zajmują Im chwile dłużej. Ogromny profesjonalizm, fachowe doradztwo i miła rodzinna atmosfera sprawiają że od tego Szewca nie da się wyjść bez uśmiechu na ustach. Więc gdy zedrzesz fleki z Prady, Pana Marka proś o rady! Szewc Kaletnik Rymarz przy Orzechowej 37, został już nie raz doceniony przez Mieszkańców Wrocławia i słusznie!

Marta Ziajor

Grunwald24

GRUNWALD24 to spółka, która została założona przez grupę przyjaciół pracujących w branży kserograficznej od 1999 r. To drukarnia, która pisze o sobie „rzeczy niemożliwe robimy od ręki, na cuda trzeba troszkę poczekać”.

Znajdziesz ją tu:

Dowiedz się więcej o firmie >
Zgłoszenie firmy w konkursie #bezmikroniemamakro:

Niegdyś pod Grunwaldem miało miejsce wielkie zwycięstwo – Jagiełło poskromił Zakon Krzyżacki. Kilka lat temu ksero Grunwald24 pomogło mi poskromić niejedno kolokwium, drukując niezbędne do nauki kserówki. To miejsce, gdzie czuć i widać ducha wojsk walczących w słynnej bitwie sprawia, że studenci mają sprzymierzeńca w swoich zmaganiach. Teraz, kiedy minęły lata od zwycięskiej walki z systemem szkolnictwa wyższego, ciągle zaglądam do tego miejsca, gdzie bez problemu mogę wydrukować potrzebne dokumenty, zdjęcia, a co najważniejsze – mogę to zrobić w każdy dzień tygodnia o dowolnej porze! Znacie podobne miejsce we Wrocławiu? Ja nie! Niejeden student, który korzystał z ich pomocy zarządza teraz makro przedsiębiorstwem, dlatego #bezmikroniemamakro!!!
Piotr Wojciechowski

Cukiernia Carolin&Simon 

Cukiernia została założona w 1971 roku przez Sergiusza Siemionko – mistrza cukierniczego od 1966 roku. Obecnie prowadzona jest wspólnie z żoną – Władysławą i córką Gabrielą.

Znajdziesz ją tu:

Dowiedz się więcej o firmie >
Zgłoszenie firmy w konkursie #bezmikroniemamakro:

Cukiernia Carolin & Simon, firma Pana Sergiusza jest dziełem sztuki z tradycjami, prawdziwymi wypiekami i zdrowymi dodatkami. Całę dzieciństwo w jej pobliżu spędziłam, bo u cioci mieszkającej na pobliskiej centrali bywałam, zapachem się delektowałam i piękne cukiernicze dzieła sztuki kosztowałam. Nie mogło być powrotu udanego bez ptysia cudnego i keksa wspaniałego. We Wrocławiu nie ma nic doskonalszego od tego słodziuchnego przedsiębiorstwa cukierniczego. Receptury z tradycjami, z zachowanymi wspaniałymi smakami. Do dzisiaj kilometry przemierzam, aby uroczystości kawą zakrapiane tymi wspaniałościami i słodkościami były umilane. Każdy gość próbuje i o źródło tych niesamowitych smaków zapytuje. A ja polecam, bo wiem że to jakoś od lat pielęgnowana, marka rodzinna budowana i uprzejmość, serdeczność już dzisiaj niespotykana. Wspaniałości jak u babci wykonane i do tego wspaniale zawsze zapakowane. Dlatego często będąc we Wrocławiu na ul. Partyzantów 16a się kieruję i smakołyki do domu kupuję. Jakość warta polecenia, docenienia i z każdym dniem kosztowania. Szefostwo tym co ma również się dzieli, wiele akcji wspiera, słodkościami umila to co ma najlepszego daruje, bo dobre serducho darowane powróci serdecznością pomnażane 🙂 🎂

Małgosia Gosia

Przedszkole Technoludek

Przedszkole Niepubliczne Wrocławskiego Parku Technologicznego „Technoludek”, prowadzone przez Fundację Pro Mathematica (www.promath.pl) to placówka mająca o wiele więcej do zaoferowania niż tylko dogodną lokalizację dla rodziców pracujących na terenie WPT. To przede wszystkim miejsce, w którym dzieci spędzają czas na rozwijaniu swojej kreatywności i ciekawości świata.

Znajdziesz ją tu:

Dowiedz się więcej o firmie >
Zgłoszenie firmy w konkursie #bezmikroniemamakro:

Mikrofirma dla mikroludzi. Przedszkole „Technoludek” uczy nasze pociechy przedmiotów ścisłych i nowych technologii. Rozwijając zainteresowania i kreatywność dzieci od najmłodszych lat, przedszkole realnie wpływa na powstawanie makroprzedsiębiorstw w przyszłości.

Justyna Piliszczuk

Cukiernia Irma

Firma cukiernicza z tradycjami, założona w 1990 roku.

Znajdziesz ją tu:

Dowiedz się więcej o firmie >
Zgłoszenie firmy w konkursie #bezmikroniemamakro:
Jak widzimy wspaniałych mirkobiznesów nam nie brakuje, ale słysząc tytuł konkursu odpowiedź nasówa mi się tylko jedna – Cukiernia Irma z Halii Targowej!!😍Jej charyzmatyczny sprzedawca, Pan „Szok” to złoto! Obsługa w tej cukierni to jak wyspa serdeczności na morzu obojętność. Podczas gdy w innych miejscach z trudem usłyszysz odpowiedź na zwykle dzień dobry, w Irmie sprzedawca wita Cię z daleka, zdarzyło się, że nawet megafonem! Zaskakująca jest jego pamięć kto ile słodzi i jak dużo czasu minęło od ostatniej wizyty. Wielki plus za sposób wykonywania kawy i zmieniający się asortyment, zawsze próbuję czegoś nowego i opcje się nie kończą. Wszystko jest pyszne. Bardzo polecam! (Zdjęcia z @Cukiernia Irma since 1990 za zgodą właściciela).
 
Agata Marzec

W opiniach została zachowana oryginalna pisownia.

Zobacz, jakie firmy zostały zgłoszone w konkursie #bezmikroniemamakro