Znamy zwycięzców konkursu #bezmikroniemamakro!

Wybór nie był prosty! Spośród niemal 70 zgłoszeń, po długich obradach jury wyłoniło 3 zwycięzców konkursu #bezmikroniemamakro. Jesteście ciekawi, kto wygrał?

W ramach naszej akcji Bez mikro nie ma makro, ogłosiliśmy konkurs, w którym poprosiliśmy Was o opisanie wrocławskich mikrofirm, które powinno znać i doceniać całe miasto. Odzew, który otrzymaliśmy ogromnie nas zaskoczył! Dzięki komentarzom uczestników konkursu poznaliśmy kilkadziesiąt mikroprzedsiębiorstw z różnych branż. Znalazły się wśród nich osiedlowe sklepiki, piekarnie, restauracje, firmy IT, różnorodni rzemieślnicy, firmy budowlane czy też warsztat samochodowy! Wśród zgłoszeń były świetne amatorskie filmy, wzruszające wspomnienia, zabawne historie, a nawet wiersz! Jury miało niełatwe zadanie. Komisja składająca się z przedstawicieli Wrocławskiego Parku Technologicznego (Agata Ruszała, Dyrektor Marketingu i PR WPT) i partnerów projektu (Michał Łuczak, Prezes Dolnośląskiej Izby Gospodarczej oraz Paweł Czuma, Prezes Zarządu  Echo 24) wybrała po wymagających obradach 3 zwycięzców, którzy zdobywają nagrody w postaci iPhone 11. Oto oni:

1. Mateusz Kołodziej | Zgłoszona firma: Pokruszone

Jest pewna mikrofirma we Wrocławiu, której ofertę już doceniłem i myślę, że doceni jeszcze większość mieszkańców miasta. Atrakcyjność ich usług można odkryć zarówno w mikro jak i MAKRO skali. Jaka to firma? Odpowiedź w poniższej animacji, miłego oglądania #bezmikroniemamakro #wroclove

2.Paweł Czarnopyś | Zgłoszona firma: Wesoły Korniszonek

„Co może mieć wspólnego ogórek i technologia, warzywniak i innowacyjność? Wesoły Korniszonek udowadnia, że bardzo dużo. Poznaliśmy się z nimi w kwietniu 2020 kiedy okazało się, że trzeba zostać w domu. Wesoły Korniszonek wprowadził usługę dostaw warzyw do domu. Niby zwykły e-commerce, nic wielkiego. Jednak ich innowacyjność polega na tym, że zbierają zamówienia do dnia poprzedzającego dostawę, a potem kompletują zamówienie. I to jak kompletują! Nad ranem jadą na giełdę i kupują w hurcie dokładnie to co zostało zamówione. W ten sposób my jako klienci dostajemy najświeższy towar, a Wesoły Korniszonek świetnie wpisuje się w podejście zero waste i poszanowanie żywności.

Do ich podejścia do biznesu dodajmy jeszcze świetną komunikację przez internet, aktywnie prowadzony profil na Facebooku i sukces murowany. Życzę wam powodzenia!”

3. Ania Agatowska | Zgłoszona firma: Zielony Kot Wrocław

#bezmikroniemamakro Z moimi roślinami było tak samo  Wszystkie zawdzięczam Zielonykot_wrocław i ich podejściu do tych małych istot. Wszystkiego o roślinach dowiedziałam się od nich: gdzie, co i jak pielęgnować by rosło piękne i duże  Polecam zarówno tym, co mają już rośliny, ale również tym co zabili nawet kaktusa 

To jednak nie koniec naszej akcji! Każdą z historii i firm, które zostały nam przedstawione w ramach konkursu, chcemy wyróżnić i zaprezentować szeroko światu. W końcu w naszej akcji chodzi o to, by pokazać wyjątkowość wrocławskich mikrofirm, dzięki którym nasze miasto prężnie się rozwija. Już wkrótce więcej Wam o tym opowiemy – tak więc śledźcie nas tu i w naszych mediach społecznościowych!